Thai buddha af forgyldt bronze.

Lukker 25/11-2024 20:23:00

Thai buddha af forgyldt bronze. Stående - 'skillende vandene' - på trone, forgyldt og delvis bemalet. 18. årh. H. 44/62 cm.