Lukker 25/11-2024 11:00:00
Højtryksrenser
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890) Jesu korsfæstelse. Tryksign. Carl Bloch 1884. Radering. Lysmål 46×36. R. J. Thieles fortegnelse over Carl Blochs raderinger nr. 59.
Mål: LxB: 180x100 cm.
Tre perlehalskæder hver prydet med talrige ferskvandskulturperler. Perlediam. ca. 5–6 mm. L. ca. 50–90 cm. (3) Ekstra løse perler medfølger.
130 cm hydraulisk kost med ophæng til S45 hurtig-skifte. Engcon SOP-SR13000C - S45
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ton
BUDT 4000,- DKK
20 stk. opbevaringskasser for bl.a. 48 stk. julekugler - 33x35,5x25,5 cm. (ubrugt/usamlet)
Trailer og ekstra dele medfølger. RØR api gevind Højre 76.8 milimeter, 26 meter. 1 mp ny 3 tom dth hammer med 3 og 6 tom bit. 117 sneglebor + ekstra dele. Fraste Terra CN
BUDT 77500,- DKK
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Viborg fra Militär-Gouvernement für Jutland, der lå i Aarhus. Stemplet K.PR.FELDPOSTAMT*GARDE=KORPS* 11.8.1864. Usædvanlig smuk kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Perlehalskæde prydet med talrige barokke hvide ferskvandskulturperler og kuglelås af metal. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 54 cm.