Lukker 25/11-2024 20:52:00
Et par kinesiske bojaner af porcelæn, dekoreret i farver med kål, blomster og sommerfugle. Mærket. 20. årh. H. 33. (2)
Står i 6230 Rødekro. Nordisk tegnemaskine / tegnebord med stor linial. Bordet har hæve/sænke funktion. Måler 160 x 80 x H: 74 cm. Ædre model. Brugt og med en smule vandskade. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
England. 1d. sort. Pænt stemplet parstykke med lidt tætte/beklippet rande. [ Sg 2 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Manitou MYH 180L - Ny model med drejeled / New model with turning jo Manitou MYH 180L - Ny model med drejeled / New model with turning joint
BUDT 16500,- DKK
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “Lykkelige dage”/ “Happy days”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Molesmes 1991. Olie på lærred. 102×82. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
85 par Børne strømper i ass farver/modeller i ser 27-30 ubrugte
Niels Reumert (f. Hellerup 1949) Ansigt. Sign. på bagsiden Niels Reumert 1976. Olie på lærred. 26×28. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
David Webb Et par emalje manchetknapper af 18 kt. guld i form af frø hver prydet med grøn og rød emalje. Samlet vægt ca. 22.5 g. L. 20 mm. Ca. 1970. (2) David Webb var en amerikansk smykkedesigner kendt for sine farverige og skulpurelle smykker ofte inspireret af naturen og dyreverdenen. Kvittering og æske medfølger.
Fremviser lærred 100" med elektrisk motor,220V. Ubrugt. Model foto.
Per Borup Diamantlås af 14 kt. guld prydet med fire brillantslebne diamanter. Lang perlekæde prydet med talrige kulturperler medfølger. Perle diam. ca. 6 mm. L. 90 cm.
6 bts. Château Canon, Saint-Emilion 1. Grand Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Gallakjole fra ophørt butik str: XS vejl pris 1999kr , ubrugt