Lukker 24/11-2024 19:05:00
Står i 6230 Rødekro. Nordisk tegnemaskine / tegnebord med stor linial. Bordet har hæve/sænke funktion. Måler 160 x 80 x H: 74 cm. Ædre model. Brugt og med en smule vandskade. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
6 stk Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
Ingen beskrivelse
Cartier “Panthere” perlesmykkesæt bestående af fem-radet armbånd og halskæde af 18 kt. guld og silverium hver med panterhoved med øjne i form af to dråbeformede smaragder samt prydet med talrige kulturperler. Perlediam. ca. 4 mm. Armbånd L. 18,5 cm og serienr. 284543. Halskæde L. 39,5 cm og serienr. 276446. (2) To originale æsker, certifikat nr. 1142343 til armbåndet og to kvitteringer fra Cartier i 2024 for omtrækning af perler medfølger.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Atlas Copco XAS138 - 7 m³/min - 6,9 Bar - Vide Atlas Copco XAS138 - 7 m³/min - 6,9 Bar - Video !
BUDT 75500,- DKK
Led Ufo lampe, 220v, 200 w, Ø 37 cm, ubrugt
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Munkegaard”. Kateder samt stol med stel af matforkromet stål. Top af lamineret teak. Front med to skuffer. Formgivet til Munkegaardsskolen 1955. Udført hos Fritz Hansen, ca. 1955. H. 71. B. 91. D. 72. (2)
Bimax 132 transportabel co2 svejser m/tråd
Luftrenare Faither 2000 El-björn TF9EL Ventilationsfläkt Heylo
Lawrence Alma-Tadema (f. Dronrijp 1836, d. Wiesbaden 1912) Portræt af Laurens Alma (1802–1876), apoteker og kemiker i Amsterdam. Sign. L. Alma Tadema Souvenir au 14 Juin 1862. Olie på træ. Oval. 43×34. Proveniens: Den portrætterede. Herefter nedarvet i familien indtil i dag. Lawrence Alma-Tadema blev født Laurens Tadema i Dronrijp, Holland. Både navnet Laurens og Alma stammede fra gudfaderens familie. Han skiftede senere sit navn til det engelske Lawrence og tilføjede Alma til sit efternavn for at blive listet under A i udstillingskataloger i stedet for under T.
1 bt. Hermitage, Domaine Jean-Louis Chave 2009 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
“Musselmalet Helblonde mm” Opsats, vase samt kaffekande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, vase desuden med guld. 47, 1016 og 1011. Royal Copenhagen. H. 11,5–23 cm. (3)
2 bts. Champagne Brut Grand Cru Blanc de Blancs “Les Chetillons”, Pierre Peters 2012 A (hf/in).