En samling danske og hollandske

Lukker 25/11-2024 20:52:00

En samling danske og hollandske fliser af fajance, dekoreret i blå og mangan med diverse motiver. Delvist stemplet Humlebæk, Danmark. Fire af fliserne er samlet i ramme. 19./20. årh. (19)