Lukker 25/11-2024 20:52:00
En samling danske og hollandske fliser af fajance, dekoreret i blå og mangan med diverse motiver. Delvist stemplet Humlebæk, Danmark. Fire af fliserne er samlet i ramme. 19./20. årh. (19)
Tysk rokoko bordur med repetion, udskåret urkasse af forgyldt træ prydet med ornamenter, urskive af messing med hjørneornamenter af forgyldt bronze og plakette med monogram, værket med dobbelt klokke. 18. årh.s midte. H. 60. B. 34. D. 16. Proveniens: Dansk privatsamling.
Electric Mini Dumper Motorbør. Max load 500kg. Motor power 1000W. Km-tal 0. Højtip funktion. Kun samlet og testet. Ingen anmærkninger. Ladmål: 100x69x40cm
ny motor 1,5KW
William Hansen (f. Sdr. Esterbølle, Fyn 1908, d. Strib 1991) Landskab. Sign. monogram 56. Olie på masonit. 92×112. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Safe Tank Container med stor dør, uden nøgler, spildkar/riste i bunden, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet
Stærk gravemaskine med ekstra lys og rotoblink. Meget lavt timeantal. 3 skovle. Volvo EC 18C - Minigravemaskine / mini excavator 1,8 ton - Powertilt - Video!
BUDT 103500,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland LB115B- New Holland LB115B-4PS
BUDT 174000,- DKK
Køkkenvandhane, Oras Lacucina Alessi 8520, Krom, 2 grebs køkkenvand. Ubrugt
78 stk Isasietter Ø 15 cm
Hele Verden. Parti på palle med bl.a. en del Danmark inkl. lidt bedre udgaver bl.a. Gl. Luftpost komplet samt 2 stk Posthuse mv. Desuden meget fra USA samt Grønland og Færøerne mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 2300,- DKK