Lukker 25/11-2024 11:00:00
Beton-figur H: ca. 32 cm. (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Udbenerkniv, 15 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
STOR udstillingscykel, speciallavet af smed. Stået i Aabenraa under Tour de France i 2022. Nypris kr. 10.000,- Fremstår i rigtig fin stand. Mål H2,0 x L4,0 meter. God blikfang for cykelhandler, eller reklamesøjle ved de Danske cykelløb. +MOMS
Sæt på tre indskudsborde af palisander. Model 34 a, b og c. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 52. L. 57. B. 37. (3)
Louis Vuitton “Alma” taske af lilla Epi læder med sølvfarvede beslag, to hanke, et lynlås rum med to indvendige lommer og lilla ruskindsfor. Hængelås og to nøgler medfølger. H. 31 x B. 39 x D. 20 cm. 2012.
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Rude 1981) “Banegaarden og alt det der hændte”, 1968–78. Sign. Kay C, 1968–78. Olie på lærred. 47×56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm
RGB flood light med fjernbetjening til farveskift. 50W.
KRONDAL pr. NØRRE SNEDE. Posthornstempel på postkort frankeret med 15 øre med variant “Afskåret M”. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 bts. Puligny Montrachet, 1. Cru “Les Combettes”, Domaine Leflaive 2007 A (hf/in).