Lukker 25/11-2024 19:58:00
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890) Jesu korsfæstelse. Tryksign. Carl Bloch 1884. Radering. Lysmål 46×36. R. J. Thieles fortegnelse over Carl Blochs raderinger nr. 59.
100 stk Rødvinsglas - 42 cl. model Princesa + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
'Lethal Weapon 2'. Signeret farvestillfotografi af den australsk-amerikanske skuespiller Mel Gibson (f. 1956) i rollen som politimanden Martin Riggs i filmen 'Lethal Weapon 2' fra 1989. Lysmål 20×24. Rammemål 28×32.
1 ubrugt Fendt fjernudtag
- Mangler rude i døren. - Ny sæde ikke monteret. - Der skal forventes re Toro Reelmaster 3500D - Cylinderklipper
BUDT 8750,- DKK
Kommode i fyrretræ med 2 stk. skuffer. Måler H: 70 x B: 119 x D: 56 cm. Brugt, men i pæn stand. MOMSFRI
17 stk Vandkarafler 1/2 liters
Stor knivblok i akacietræ med plads til 8 knive, strygestål mv. Leveres uden knive. Ubrugt. Modelfoto
Anne Marie Carl-Nielsen (f. Sdr. Stenderup v/Kolding 1863, d. København 1945) En tyr. Sign. AM C.N. Gips. H. 11,5.
Argentina. 1901–1914. Interessant parti stempelmærker, alle i parstykker med kontorlnumre ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bestik 100 stk Grillknive samt 100 stk Grillgafler
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Ukendt design Bauhaus standerlampe af forkromet metal, top med flexarm, stamme afsluttet på hjul. H. 136