Lukker 25/11-2024 11:00:00
Parti div. dvdér
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Dansk snedkermester Øreklapstol med ben af bejdset eg. Sædehynder, sider og ryg betrukket med patineret brunt, farvet skind. Udført ca. 1940'erne.
48 stk Champagneglas 17 cl., model Signature
Parti div. fedt-patroner + div. fedt (ubrugt)
BRANDSLANGE 20 meter med 3" stortz koblinger. Ubrugt.
Hans Henrik Fischer (f. 1978) “U. titel”. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 80×80. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 17000,- DKK
12 bts. Château Branaire Ducru, Saint - Julien. 4. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
1921. Chr. X, 1 kr. brun/blå tp. I. LUX-stempel GRØNLANDS STYRELSE [ 131 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Indhold i 2 fag reoler bl.a. opmærkerbånd + afspærringsbånd + div. marker + reflekstape + isoleringsbånd m.v. (ubrugt) (minus reol)
72 "Original" lysglas
2 stk. Solarlampe med indbygget batteri og solceller. Bevægelsessensor. Ubrugte
Fra lukket minkfarm Twinca 650 Fodervogn med 3 cyl. Kubota dieselmotor, timer 3746, har været startet og kørt med her på pladsen