Lukker 03/12-2024 11:30:00
Parti div. fedt-patroner + div. fedt (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
Danmark. 11 tidligere auktionslot i **/* kvalitet inkl. Våbentype 10 øre ANILINRØD, Gl. Luftpost højværdier, Chr. X med nuancer osv. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Republikken Rom, Quadrigatus / Didrachm, ca. 225–215 f.Kr., 6,72 g, Cr 28/3, Syd. 64 Ex. Professor Niels Hannestad
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) “Fra Amager”. Kålhoveder i en køkkenhave. Sign. Johan Rohde 1912. Olie på lærred. 53,5×68. Verso udstillingsetiket.
2 stk foldebokse, ubrugte
Martin Kaalund-Jørgensen (f. Lime, Nørup Sogn 1889, d. København 1952) Kystlandskab med bakker. Sign. Martin K-J 31. Olie på lærred. 43×58
HALDAGER. Godt stjernestempel på postkort frankeret med 10 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 ubrugte hydr. Motor for GMR, Stensballe
Balenciaga “Papier Flap Tote” af sort læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig lynlås lomme og et rum med en indvendig lomme. H. 38 x B. 52 x D. 21 cm.
1 ny traktormeter Ford 2 - 5000
Japansk delvist forgyldt alterskab med buddha af træ og lak, Buddha sidder i dhyanasana på en dobbelt lotus og lagdelt trone, klædt i en folderig dragt, smykket med pectoral og høj og gennembrudt krone. Edo periode, 18.-19. århundrede. H. 54 cm. B. 28 cm. D. 20 cm. Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
2 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2005 A (hf/in). 4 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2004 A (hf/in). Total 6 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Traileren er funktionel og virke Nopa Tip Trailer