Lukker 25/11-2024 11:00:00
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
1921. Chr. X, 20 øre brun. “Afsenderens Erklæring” fra København til Sønderho pr. herning. Ann. med violet ovalstempel SØNDERHO POSTKONTOR [ 125 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Aktiebrev fra Rønne Teater med “Falkenskiold 1825” stempel og indskudt 4 RBS. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Våd/tør støvsuger, 1000 watt. Ubrugt
Toyota Sportsvan 1.6 D-4D. Der er partikelfilter. Bilen er afmeldt. Original registreringsattest medfølger ved afhentningen. Seneste bilsyn udført/godkendt 13.05.2024. Totalvægt 2060 kg. Egenvægt 1535 kg. Bilen blev startet og kørt med ved inspektionen, følgende blev bemærket: Der er effekt på fod og håndbremse. El spejle og ruder virker. Manuel 6-trin gearkasse. Få ridser og skrammer. BEMÆRK: Løst udstyr som ses i bagagerummet på billederne medfølger ikke. Rigtig pæn kabine. Se billederne for yderligere detaljer.
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003) Armstol af riopalisander. Sæde betrukket med sort skind. Udført hos Brande Møbelfabrik. CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
OLDE. Meget pænt stjernestempel på postkort frankeret med 1 øre 3-stribe samt Julen 1916. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 1700,- DKK
Redskabsbærer NB ! Hydromann P 170 saltspreder og den hydraulisk Stensballe kost 130 cm vist på billederne, medfølger IKKE i købet Kärcher Mic 50 Advanced
BUDT 75000,- DKK
2 bts. Château Figeac, Saint-Émilion 1. Grand Cru Classé 2019 A (hf/in).
BUDT 1900,- DKK
1 bt. Champagne Brut “Vinoteque”, Deutz 1982 A (hf/in).
Dansk møbeldesign Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst velour. 1930–40érne. L. 195.