Lukker 26/11-2024 20:48:00
Dansk møbeldesign Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst velour. 1930–40érne. L. 195.
1 bt. Montrachet Grand Cru, Bouchard Pére et Fils 2010 A (hf/in).
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990) Bakket landskab med huse og figurer. Sign. J.H. Olie på lærred. 85×99. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Treningsapparat - Benpresse Alt av skruer og diverse er med 2 paller 240x85x200cm Vekt: 350kg 185x80x90cm Vekt: 450kg [email protected]
Grønland, Styrelsen af kolonierne i Grønland, 5 kr u. år (1913), nr. 30000, Daugaard Jensen / Munch, Sieg 61B, Pick 14, lettere fejltrykt ved nr. og til venstre under KRONER samt blækafsmitning fra anden seddel på revers
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Bemærk, model D leveres, se billede to. Ubrugt
2 stk. gulvtæpper som måler henholdvis 75 x 130 cm og 80 x 155 cm. Brugte, fra dødsbo. MOMSFRI
Står i 6780 Skærbæk. Skrivebord med stol og 2 stk. lamper. Skrivebordet har 5 stk. skuffer - den ene er faldet ud, men delene er der. Bordet måler 130 x 62 x H: 74 cm. Den ene lamper hedder Light studio by Hohn. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Stort parti div. flasker, låg, pumper, dunke m.v. (ubrugt) (står på repos)
Elverk Leroy-Sommer med Volvo motor Tillverkningsår: 2008 Övrig information från säljaren: Enbart varmkört för oljebyten, total drifttid 31 h. Som nytt. vikt 3718 kg 440 kVA 352 kW 635 A Data för kontinuerlig drift.
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934) “Heksen skal brændes”. Historisk scene med heksebrænding på et torv. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 65×79. Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 44. Stempel herfra på bagsiden af lærredet. Bruun Rasmussen auktion 419, 1981 nr. 54.
Gallakjole fra ophørt butik str: 36 , ubrugt