Lukker 25/11-2024 11:00:00
Luftgevær 4,5 mm. + luftpistol 4,5 mm. + kikkertsigte + 100 stk. skydeskiver + 1 dåse hagl (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Service lavet ved 3.995 timer. Nyt navreduktion monteret januar 2024. New Holland TM140 - 5,6 ton
BUDT 161500,- DKK
IWC Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52,5 mm. Uret vejer ca. 103,5 g. Samt urvedhæng af 14 kt. guld. Vægt ca. 14,5 g. 1900–10'erne.
Alu kåpa Årsmodell:2021 Längd: 6550 mm Bredd: 2500 mm Längd lastutrymme: 5070 mm Totalvikt: 3000 kg Tjänstevikt 550 kg Däckdimension: 185/60R12
1846. Udstillingsplanche med brev fra København til Norge. Påskrevet “Fr. Helsbg.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977) Ti kompositioner. Én sign. KL. Akvarel og oliekridt på papir. Størrelse fra 38×56 til 19×29. Uindrammet (6 indrammet i passepartout). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SØJLEBOREMASKINE, 580/850/1220/1650/2650 O/min. 16 mm borepatron, 1850 watt. Ubrugt.
Perle, safir- og diamantbroche af 14 kt. guld i form af fugl prydet med fire flodperler, kulturperle, facetslebet safir og talrige old-cut og rosenslebne diamanter. Farve: H-I. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 8 g. Perlediam. ca. 2–3 mm. B. 26 mm. L. 4,4 cm.
Antikt Heriz tæppe, Nordvest Persien. Stiliseret medaljondesign med stor dekorativ udstråling. Ca. 1900. 490×325.
Bolt med stjerne M 8 x 20, 250 stk.
38 stk. Kwikfish Woblere (8,5 cm.) og 16 stk. Banana Woblere (11 cm.), mange forskellige farver (se billeder). Rigtig gode woblere til f.eks Gedder. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
133 visninger