Lukker 28/11-2024 19:00:00
SØJLEBOREMASKINE, 580/850/1220/1650/2650 O/min. 16 mm borepatron, 1850 watt. Ubrugt.
Danmark mv. Kasse med diverse samlinger inkl. Grønland og lidt andet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peter Martensen (f. Odense 1953) Komposition med ansigter. Sign. P. Martensen 2003, 99/120. Litografi. Bladstørrelse 16,5×19. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1150,- DKK
37,5 cm længde 38,5 cm center afstand 15,5 cm. Ubrugt.
Jørgen Haugen Sørensen (f. København 1934, d. Pietrasanta, Italien 2021) “Fem træsnit”. Alle sign. J. Haugen Sørensen 1987, 135/150. Træsnit i farver. Udgivet af Brøndums Forlag. Bladstørrelse 66×50. I original mappe. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Yoshitomo Nara (f. Hirosaki 1959) “Too Young to Die”, 2002. Tryksign. Polykromt glaseret keramisk askebæger. Udgivet hos Bozart. H. 3. Diam. 25,5.
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 23,5×35. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BS Vognen BS Vognen 25T
BUDT 47500,- DKK
Chevrolet Corvette Cabriolet 1962 er en ikonisk sportbil som representerer den første generasjonen av Corvetter (1953-1962). Denne modellen har en V8 motor som yter 303 hk med kun orginal deler. (Matching numbers) Antall seter: 2. Dekk dim 6,7x15 Interiøret er kledd med høykvalitetsmaterialer for å gi en en optimal kjøre opplevelse. Bilen har en sportslig og strømlinjeformet design og er kjent for sin akselerasjon og gode kjøre egenskaper Corvetter er svært ettertraktet blant bilentusiaster og karakteriseres som samlerobjekt og potensiell investering. Denne bilen og tidligere eier er omtalt i Corvette Journalen 4/2021 som utgis av Corvette Club Norway. Bilen er importert til Norge fra USA i 2018 og noe historikk fins derfra og mer komplett informasjon fra norske eiere.
Vintage køkken. Vægt, en teaktræsbakke, patentlåg, skærebræt, Cook and Baker æbleskræller, røreskål med Ø35 cm, samt 3 glasflasker. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
2 stk magiske dyner/tæpper/puder, kan laves til en pude ved brug af lynlåsen så man selv vælger hvad man vil have, ubrugte
KWSM-12IR32HF