Lukker 25/11-2024 11:00:00
Mountainbike, Nishiki 26" m. 21 gear + damecykel, Greenfield m. 28" m. 7 indvendige gear
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875) Parti fra Marokkos kyst med fiskere på stranden. Sign. Anton Melbye 1850. Olie på lærred. 41×60. Proveniens: Direktør Harald Simonsen, dennes dødsboauktion Bruun Rasmussen 12, 1950 nr. 7.
Brandslange 20 meter med 3" stortz koblinger. Ubrugt
3 stk Dobb. Kogeplader samt 2 stk Enkelt kogeplader 230V
Grydesæt, 12 dele, også til induktion. Ubrugt
2 stk Pejse med LED lys i + 2 pakker julekugler, ubrugte
BUDT 325,- DKK
Hele Verden. Diverse i 4 kasser med bl.a. lidt basis samlinger, frimærker i kartotek fra diverse lande osv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Europa. MIniark. Omfangsrig samling i 10 albums i stor flyttekasse. Enorm anskaffelsesværdi! [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ROBOTSTØVSUGER, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Ubrugt.
Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961) Spejlbillede, 1993. Sign. på bagsiden på bagsiden Anette H. Flensburg 93. Olie på lærred. 135×95. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.