Lukker 25/11-2024 11:00:00
Ca. 50 stk. div. håndklæder 50x90 cm. - 44x75 cm.
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Antikkens Grækenland, Attika, Aegina, Stater, ca. 457–431 f.Kr., 12,28 g, SNG Cop 516
26 stk topnøglesæt i kraftigt kvalitet
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Kagssinguit, Godthåb. Sign. Olie på lærred. 30×48. Proveniens: ABR auktion 249, 1970 nr. 446.
Stor barok lysekrone af Böhmisk glas, profileret stamme, otte snoede lysarme, talrige lysspyd behængt med prismer. Sammensat af forskellige dele, 18. årh.s første halvdel. H. 140. Diam. 95. Proveniens: Dansk herregård på Sydfyn.
Perlehalskæde prydet med talrige hvide kulturperler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. ca. 7 mm. L. 86 cm.
Brugt til sortering af plast flasker og dåse ABC STD Back Saver
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968) Kystparti med skrænter. Sign. H. Pryn. Olie på lærred. 35×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 stk Multipavilloner 6 x 6 meter, Alu. Stel, dugen er ekstra stærk, vind- og vandtæt samt brandhæmmende og vaskbar, har udluftning i toppen, der medfølger 8 sidestykker
Brugt på en 20 tons gravemaskin ABC Grab - Til 18-22 ton gravemaskine / For 18-22 ton excavator
BUDT 17500,- DKK
100x31x31 (HxBxD), Rustfrit stål, mat sort, mangler 2 skruer i toppen. Ubrugt.
Maskinen sælges inklusiv VTN CL 300 jernsaksen (årgangen på saksen er ukendt). Timetælleren viser kun 4356 timer, men det vides ikke hvor meget maskinen har kørt ial Halla HE280LCE - 28 ton
BUDT 110000,- DKK
Hele Verden. Tre ældre samlinger i springbind. God Danmark med bedre skilling og Bogtryk, England med bl.a. One Penny samt andre klassiske udgaver. Australien med lidt klassiske udgaver. Danmark samlet indtil 1994, de andre stopper lidt før. Se fotoudsnit! [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×