Lukker 03/12-2024 12:55:00
Stor barok lysekrone af Böhmisk glas, profileret stamme, otte snoede lysarme, talrige lysspyd behængt med prismer. Sammensat af forskellige dele, 18. årh.s første halvdel. H. 140. Diam. 95. Proveniens: Dansk herregård på Sydfyn.
1 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1500X3000X15 mm. Ubrugt
Burberry Rejsetaske af beige ternet kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, en udvendig lynlås lomme, et større lynlås rum med en indvendig lomme og sort læderfor. H. 29 x B. 73 x D. 13 cm.
36 stk. toiletpapirholder i børstet stål (ubrugt)
Funktionsdygtig. 30cfm / 5.5kw 152kg 7.5bar 1440rpm
70 stk Groovy Frokosttallerkener Ø 22 cm
18 stk. div. fyrtræsplader (ubrugt)
Tørret bøge planke - 300x510x3800 mm. + tørret bøge planke - 400x510x3800 mm.
10 stk Barstole, Brugte
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 56 “STREG I ØST MARGIN”. PRAGT-stemplet, eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Scheppach HBS 261 Båndsav, 220v, pæn stand, MF
Rigtigt fin maskine, næsten som ny Ferrari Vega 75 - Kun 390 timer! / Only 390 hours!
BUDT 109000,- DKK
20 stk. opbevaringskasser for bl.a. 48 stk. julekugler - 33x35,5x25,5 cm. (ubrugt/usamlet)