Lukker 24/11-2024 18:30:00
2 stk skostativ i Metal, ubrugte i kasser
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933) “Moder med barn”. Opus 28. 1914. Sign. Peter Ilsted, 75/57. Mezzotinte i farver. Lysmål 58×53.
156 stk. lysfad
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959) Model. Sign. William Scharff 1920. Olie på papir. Lysmål 68×52. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Volvo BM fester Bredde 2,7 meter Dybde 1,6 (total med fester(ca 2 meter) Høyde 1,5 meter Ca vekt 2300kg Trenger nye hydraulikkslanger, nye slitestål. Slark i bolthull sylindere.
Antikt Heriz tæppe, nordvest Persien. Design med lille central roset omgivet af stiliserede rosetter, grene og bladværk på blå bund. 20. årh.s begyndelse. 422×350.
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
BUDT 3900,- DKK
4 ubrugte 10HK gearmotor, str. 130, udv. 15:1, udg. 48mm
Parti div. handsker
Velholdt Horsch Tiger 5 AS. Harvetænder i god stand Dæk i god sta Horsch Tiger 5AS
BUDT 75500,- DKK