Lukker 26/11-2024 12:00:00
156 stk. lysfad
Aquamarin- og diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld med vedhæng prydet med tre smaragdslebne aquamariner og to brillantslebne diamanter. Vedhæng inkl. øsken 4,2 cm. L. 43 cm.
Danmark. Stålstik. 1933–2001. Godt og omfangsrigt kartotek i 9 velfyldte kartoteksæsker med mange bedre mærker i stort antal. Enorm katalogværdi. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
36 stk. advarsels-kegler, Banana (ubrugt)
Franz-Josef Schulte Et par lænestole betrukket med brunt skind, opsat på ben af stål. Formgivet 1987. Model DS 23. Udført og mærket hos De Sede, Schweiz. (2)
Vendeplov som er blevet vedligeholdt hvert år. Har en revne i et beslag, som skal svejses. Men virker fint. Kverneland PB 100-28 - Video!
BUDT 20000,- DKK
2 stk. sorte reoler med indhold af lys, servietter, bordløbere, dug, tæpper, lysestager. Reoler måler 170 X 80 cm.
Clay Ketter (f. Brunswick, Maine 1961) “Broom Closet Wall Detail #2.A”, 2001. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media på plade. 90×90. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bio-Rad CFX Opus 96 Real-Time PCR-system med 96-brønds kapacitet. Ideelt til præcis og hurtig kvantitativ nukleinsyreanalyse. Udstyret med multikanals fluorescensdetektion og kompatibilitet med en bred vifte af fluorescerende farvestoffer og prober. Brugervenlig software og intuitiv grænseflade for optimeret arbejdsflow. Perfekt til laboratorier, der kræver høj gennemløb og pålidelig ydeevne. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Victor Nygaard fra Retrade på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer.
1875. 8 øre, 52.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 197 forskellige positioner repræsenteret. Incl. pos. A70 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 600 dubletter incl. 3 stk. A70. Ex. Lasse Nielsen [ 25,25y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Burberry Rejsetaske af beige monogram kanvas med mørkebrune læderbesætninger, sølvfarvede beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med fem indvendige lommer og sort for. H. 38 x B. 53×25 cm.
Mål: B 150 cm x H 160 cm