16 - 512 - 640 Hz - 874 kHz - 33 kHz. Lednings sporing. 128 Hz, 1 kHz, 8 KHz, 33 kHz. Passiv AC lednings sporing 60 Hz, 50 Hz. Ubrugt.
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Emmery Rondahl (f. Vordingborg 1858, d. København 1914) En samling på fem akademitegninger i form af gipsrelieffer. Delvist sign. Emmery Rondahl. Kul og blyant på papir. Bladstørrelse 47×29, 36×27, 37×26, 43×33 og 42×53. Uindrammet. (5)
Forskærersæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Knivblad 25 cm. Super skarp. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Badeværelse underskab, Dansani P00062, hylde, hvid, låge. Har folie på. Bredde 50 cm, dybde 33. Ubrugt.
Frederik V, kurantdukat / 12 mark 1763 A/K, H 22F, sjælden ifølge Sieg
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959) Model. Sign. William Scharff 1920. Olie på papir. Lysmål 68×52. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Jacob Jacobsen “Mistral”. Væghængt reolsystem af sortlakeret træ bestående af otte moduler. Udført og mærket hos Hammel Møbelfabrik. Variable mål. (8)
England. 1883. 9 d. grøn. Stemplet eksemplar med frisk farve. [ 80 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
60 sæt m/2 fyrfadsstager, med mulighed for selv at fylde dem med pynt
Charles Grimard, workshop of Signeret Fransk bogskab af mahogni med beslag af forgyldt bronze. Lås sign. Grimard Fabt, d'Ebénisterie d'Arts, R de Charonne, 5. Paris. Ca. 1900. H. 250. B. 152. D. 53.
10 stk 3-armet stager, Sølv look
Regence toiletstol af egetræ, sæde med brunligt skind, udskåret med balusterformede sprosser og cabriole ben. 18. årh.s. begyndelse. H. 52. B. 48. D. 42.
Ryg-stativ for hækkeklipper, GTM Elephant (mangler yoyo samt wire) (ubrugt)