Kai Nielsen (f. Svendborg 1882,

Lukker 26/11-2024 19:21:00

Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924) Skulptur af lertøj modelleret i form af siddende kvinde. Dekoreret med lys grå krakeléglasur. Usign. H. 20. B. 11. L. 16.