Kähler (d. 1900,

Lukker 26/11-2024 19:22:00

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Rund gulvvase at lertøj dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 46. Diam. 27.