Salomé (f. Karlsruhe 1954)

Lukker 26/11-2024 19:38:00

Salomé (f. Karlsruhe 1954) “Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.