Lukker 26/11-2024 17:00:00
ca 16 stk fjernbetjeninger, ubrugte i kasser
3 bts. Mg. Chateauneuf-du-Pape Vieilles Vignes, Domaine de la Janasse 2007 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar.
Østrigsk fuldskæftet kort riflet messingbeslået vognbøsse i flint af Caspar Zellner ca. 1730 med ottomansk pibe. Lille let bananformet lås mærket CASPAR ZELNER og IN WIEN under batterifjederen holdt til skæftet af to underlagsskiver med underlagsskiver, ca. 30 cm. lang kraftig ottomansk pibe i kaliber ca. 16 mm. f´´iflet med flade riffelgange bagtil ottekantet fortil rund med let tromblonformet munding, over krudtkammeret et klapviseer. (1) Caspar Zellner var en af de vigtigste bøssemagere for kejser Joseph I og Karl VI.
Skruemaskine, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. Ubrugt i transportkuffert.
- Bemærk helt ny motor monteret i april 2024. - Nyserviceret. - NB!!! Leveres uden læsseskovl Weidemann 5080 - Vægt / weight 7 ton - Ny motor / New engine
BUDT 305000,- DKK
Grohe hængetoilet med cisterne og glasfiber forsat for indpakning af cisterne. Tilsluttes strøm og med fjernbetjening
Et par perleørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med kulturperle. Perlediam. ca. 8 mm. (2)
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, variant “METEOR REGN”. Stemplet eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
432 sæt m/4 nåle i marmorlook
Fin fisker båd. Trailer kan ikke indregistrere ABC 4HK - Jolle
Mål: B x D: 195 x 68 cm
I varierande skick samt med bakstycke med hyllor . Några bord har vev till höj och sänkfuntion samt något kan vara elektriskt. Antal bänkar 3st Längd 2 m Djup 80 cm,
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Interiør med mand. Sign. SSw. Olie på lærred. 49×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.