Lukker 24/11-2024 18:38:00
Royal Swiss juice presser, 1000W. 2 hastighedsindstillinger (0-1-2), Stor volumenbeholder (ca. 2,0 liter kapacitet), Kan demonteres fuldstændigt for hurtig og nem rengøring. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Brødkniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte af pakkatræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
“Flora Danica” firsidet skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomst. 3510. Royal Copenhagen. 22×22 cm.
Står i 6780 Skærbæk. Hatte, 14 stk. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Julius Gregersen (f. Flensborg 1860, d. sst. 1953) Skibsportræt af “Anna, Rendsburg”. Sign. Jul. Gregersen, Flensburg 1/10 1908. Olie på lærred. 55×77.
10 stk. F360 26 g. hvid og 10 stk. F360 19 g. hvid. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med kommunistisk propagandamotiv. 20. årh. H. 46.
Dansk møbeldesign Et par sideborde af teak med vendbar plade, ene side med kork. 1970'erne. H. 43,5. Diam. 64,5. (2)
Sverige, Adolf Fredrik, Indvielsen af Stockholms astronomiske observatorium, 20. september 1753, af D. Fehrman, Au, slået med en vægt af 7 dukater, Hild. 24
BUDT 16500,- DKK
Sauceskåle i stål ca. 135 stk + karstoffelskåle i stål ca. 136 stk. + kartoffelskeer ca. 100 stk. + sauceskeer ca. 50 stk
3 bts. Charmes Chambertin Grand Cru, Faiveley 2019 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær