Svend Engelund (f. Vrå 1908, d.

Lukker 26/11-2024 20:34:00

Svend Engelund (f. Vrå 1908, d. Mårslet 2007) Landskab. Sign. SE. Utydeligt dateret. Olie på plade. 21×36. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.

Retrade.EU

Mobius Mix100 Med Plastik Kar / Mix100 With Plastic Tub

Mobius® MIX100 er et enkeltbrugssystem designet til at imødekomme behovet for fleksibel og hurtig blanding i bioteknologi- og lægemiddelindustrien. MIX100 er en del af Mobius® MIX-serien, der er kendt for deres engangsprocessbeholdere og magnetisk drevne impeller-teknologi, hvilket sikrer effektiv og steril blanding. Specifikationer: Maksimal blandingsvolumen: 100 liter ved en impellerhastighed på op til 500 rpm. Blandingshastighed: Justerbar mellem 0 og 500 rpm. Viscositetsområde: Kan håndtere væsker med en viskositet fra 0 til 40 cP. Temperaturområde: Driftstemperatur mellem 4 °C og 40 °C, opbevaringstemperatur mellem 0 °C og 40 °C. Strømforsyning: 115/230 VAC, 50/60 Hz, enkeltfaset. Luftfugtighed under drift og opbevaring: 15% til 95% (ikke-kondenserende). Anvendelse: Mobius® MIX100 er velegnet til blanding af buffer- og medieopløsninger samt til både fast-væske og væske-væske blandingsapplikationer. Systemet leverer hurtige blandingstider afhængigt af volumen og viskositet af materialet. For eksempel kan en 100 liters opløsning blandes ved 400 rpm på ca. 3 minutter. Præstationsdata: Testdata viser, at systemet opretholder konsistent ydeevne, selv under varierende temperatur- og viskositetsforhold. Dette system er ideelt til laboratorier og produktionsfaciliteter. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Victor Nygaard fra Retrade på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer.

12

18

18