17 visninger
Lukker 28/11-2024 07:36:00
Til af feje greens eller andre idrætsbaner. Har kun været brugt meget lidt. Hydraulisk tipning af beholder. John Deere TC125 - Fremstår som ny
BUDT 15500,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) U.T. Sign. på bagsiden Carstensen med datering 110998–5. Olie på lærred. 70×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SPÅNSTØVSUGER.
Meget velholdt Kombi Såmaskine. Computer Nordsten Agro Tram 2100. Manualer medfølger. Combi-Dan Harv Nordsten NS3040 - Doublet Record Combi-Dan 3000
BUDT 18000,- DKK
Dansk møbeldesign To lænestole med stel af mørkbejdset bøg, betrukket med rødstribet uld. 1940–50'erne. (2)
Palle Suenson (f. 1904, d. 1986) Cirkulært spisebord af cubamahogni med udtræk og tre tillægsplader. Massiv top. Udført 1930'erne hos snedkermester Jacob Kjær. H. 72,5. Diam. 122. Fuld længde. 306,5.
“Flora Danica” rund skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3503. Royal Copenhagen, 1898–1922. Diam. 20 cm.
BUDT 5600,- DKK
nye murbor
5 stk 200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
“Flora Danica” frugtskål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, gennembrudte sider med pousserede blomster, hanke i form af snoede grene. 3534. Royal Copenhagen, 1898–1922. H. 9 cm. L. 24 cm.
300 stk Partikkelfilter Sundström SR 510 P3 Ikke brukt. se også vedlagt datablad [email protected]