Lukker 26/11-2024 20:40:00
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008) Seks lysestager af messing. Udført og stemplet hos Dansk Designs Denmark, JHQ. H. 23,5. (6)
FORSÆNKNINGSBORESÆT, Stanford, i metalkasse.
Et par svenske natskabe af bemalet træ, front med skuffe og dør. 20. årh. og senere. H. 76. B. 37. D. 36.
Hele Verden. Parti i 2 kasser med bl.a. en gammel korrespondance fra Bagsværd til USA/canada i album. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927) En gammelt ægtepar fra Skagen siddende ved bordet foran vinduet. Ca. 1919. Dobbeltsign. M. A. Olie på træ. 30×41. Studie til maleriet “Bordbøn” udstillet på Charlottenborg 1920 nr. 23. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 893, 2020 nr. 44, afb. s. 59.
Ca. 50 stk Klapstole i transportbur, med Brugsspor
Dansk Vestindien, Christian IX, 20 francs / 4 daler 1905, H 30, F 2, KM 72, 6.47 g.
Bato tænger, borsæt, skruetrækkersæt, nødlamper med holder, hobbyknive.
15m2 Tagisolering 310mm Isover Robust Lamelblok på 2 paller
10 stk metal skilte i retro stil ubrugt
1 bt. Barolo “Tre Tine”, Giuseppe Rinaldi 2011 A (hf/in).