Lukker 26/11-2024 20:58:00
Østrigsk design Et par væglamper af messing med justérbar skærm. Model 8738. Udført og mærket hos Hags. 1960'erne. H. 16. (2)
Ca. 50 stk Klapstole i transportbur, med Brugsspor
Danmark 1851–2022 i 3 stk. tomme Leuchtturm album med klemlommer. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kryderisæt med 16 kryderiglas og roterende stander. Ubrugt
Tysk kunstner, 19. årh. Four portraits of Louise Guillaumo, Alexandrine Guillaumo, Odine Siegfried Vogt og Frederik Siegfried Vogt. Usigneret. Silhuetklip. Lysmål 10×20.
Står i 6740 Bramming. Fuga tilbehør - afbryder, Touch, lysdæmere, stik, lampestik, rosetter mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Fungerer fin ABC HN AUTOMATIC Tigmaster 400 AC/DC - TIG svejser Vandkølet
BUDT 1700,- DKK
Kinesisk kop på fod af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med krysantemum og bladværk på kop, fod med perle ranker. Qianlong mærke og fra perioden 1736–1795. H. 13 cm.
Postkort. Lille kasse med bl.a. album med gamle postkort. Desuden diverse frimærker mv. [ * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Solar gadelygte, 50 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
Dansk design To indbygningslamper af patineret messing. 1940–50'erne. B. 21. (2)