Lukker 28/11-2024 19:00:00
Arbejdslampe 50W med indbygget batteri og lader. 6500K.
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
Bunkakniv, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede uført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
Affaldsstativ + stativ for tromler/dunke (ubrugt) (står på repos)
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med talrige old-cut og enkeltslebne diamanter på i alt ca. 1,30 ct. Vægt ca. 14,5 g. L. 19 cm.
VILDTKAMERA med 2" farveskærm. 2.7K Video eller billeder op til 58 mp. Med IR dioder til natoptagelse samt bevægelsessensor. Bruger SD-kort og AA-batterier, eller USB-strøm. Ubrugt.
South Bend Watch Co. Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeskive og gyldne visere. Skive signeret “Martin Petersen Svendborg”. Viserindstilling via skyder under glas. Ingen støvkapsel. Uret vejer ca. 92 g. Ø 52,5 mm. 1900–10'erne.
5 stk 5-armet stager, Sølv look
Grev Christopher af Oldenborg, 4 skilling 1535, Malmø eller København, G 91, S 6, 3,73 g, partielt svagt præg - usædvanlig pænt eksemplar af denne interessante type præget under “Grevefejden”
Hele Verden. Parti i 5 større kasser med meget blandet materiale fra flere generationer, noget ustrukturet med alt fra samlinger til afklip, ligget urørt i længere årrække ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. zink-potter/krukker/spande m.v. (ubrugt)
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse