Smykkesæt af delvist forgyldt sølv og 14 kt. guld bestående af et par øreclips og armbånd hver prydet med udskåret lava. Samlet vægt ca. 62 g. Øreclips L. 4,5 cm. Armbånd B. 2,9 cm. L. 20,6 cm. (3) Ørestikker af 14 kt. guld. Armbånd af sølv og kæde af forgyldt sølv.