Lukker 28/11-2024 19:03:00
2 bts. Champagne Brut Grand Cru Blanc de Blancs “Les Chetillons”, Pierre Peters 2012 A (hf/in).
1 bt. Champagne “Abyss”, Leclerc Briant 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Groe blue vandhane (kun armatur)
Emil Stejnar (f. Wien 1939) “Snowball”. Pendel af messing dekoreret med blomster og perler af glas. Udført hos Rupert Nikoll. 1950–60'erne. H. 75. Diam. 45.
Teleskopstige 2.6 meter.
Mål: B 150 cm x H 160 cm
18 pakker støvmasker m. ventil, Moldex á 20 stk. (ubrugt)
ESSAYS. Planche med UNIKKE HÅNDTEGNEDE frimærkeudkast. I alt 34 stk. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977) Ti kompositioner. Én sign. KL. Akvarel og oliekridt på papir. Størrelse fra 38×56 til 19×29. Uindrammet (6 indrammet i passepartout). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Slibevifter M.m.
Står i 6230 Rødekro. Jumbo byggepladshegn, 15 stk. De måler H: 205 x B: 345 cm. Stolpe diameter er 4,5 cm. Brugte, nogle er rustne og andre skal lige svejses lidt. Ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930) Studie af sejlskibe på en strand. Sign. Chr. M. Olie og blyant på lærred. 63×82.
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937) Vase af porcelæn, dekoreret i farver med krage på fyrregren. Sign. 19/11 GR 1925, Royal Copenhagen. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 38 cm.