Hawker Trucklader, 380v, 80v - 40a
Royal Copenhagen, Rosendahl m.m. 3 smukke vaser i sort, hvid og blå. Mål H14, 16 og 32 cm. (Den sorte har mindre fejl - se foto.) 2 vandkarafler samt 4 vand/Cafe glas. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
. Färmartanken 2000 liter
Thorolf Pedersen (f. København 1858, d. Frederiksberg 1942) Sejlskibe på havet i friskt vejr. Sign. Thorolf Pedersen 93. Olie på lærred. 36×59.
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 56 “STREG I ØST MARGIN”. PRAGT-stemplet, eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1920. Genf. 20 øre, blå. 3 stk. på 5+15 øre korrespondancekort brugt som EXPRES forsendelse fra Vejle. Dekorativt [ 113 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
25 rigsdaler 1695, No. 462/b med tilhørende talon, Sieg 3, Pick A3, NP A3, Rø S3, flot eksemplar for typen
BUDT 10500,- DKK
Kan ikke bruges til transport. Kunne bruges til lager eller til læ for dyr. Taget holder vandet ude. ABC Veksellad- container - Håndlavet 24
2 ubrugte hydr. Pumper GR2
Står i 6740 Bramming. 2 stk. lamper. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
5 stk Flood light på 40W med indbygget batteri og solpanel.
10 bts. Flor De Pingus, Dominio de Pingus, Ribera Del Duero 2012 A (hf/in).