skafter og dele dertil
Dansk møbeldesign Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst velour. 1930–40érne. L. 195.
Jens Hansen-Aarslev (f. Årslev ved Aarhus 1847, d. Aarhus 1928) Kunstnerens søster med naboens barn. Usigneret. Olie på lærred. 51×41. Litteratur: August F. Schmidt & Sigurd Swane, “Jens Hansen-Aarslev. En kunstnerskæbne”, 1942, afbildet s. 124. (Bog medfølger)
Med 3 skovl Volvo ECR25D - 2,5 ton - har 3 skovle / With 3 buckets
BUDT 90000,- DKK
Dansk Vestindien, Christian IX, 10 cents 1878, H 26, S 3, Sieg 22, H 26, KM 70
BUDT 175,- DKK
Bolt med stjerne M 8 x 45, 90 stk. + M 8 x 40, 80 stk. + M 8 x 25, 30 stk.
Trækkrog med 3 styk kugletræk til Claas 930 og 960. Claas 930/960 Kugletræk
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Sæt på seks spisestuestole af riopalisander. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model A-49. Formgivet 1956. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Jacob Kjær. (6)
Gucci “Large Bamboo Daily Top Handle” taske af rødt læder med sølvfarvede beslag, kort hank, aftagelig og justerbar skulderstrop, et rum med tre indvendige lommer og stribet stof for. H. 29 x B. 40 x D. 15 cm.
Danfoss hydr. Motor 40mm aksel
Brusesæt, Delabie 79006,1-grebs brusekombination. Trykknap mangler. Ubrugt.