Gravemaskine Takeuchi TB 125, med 30 cm skovl, hydr. Udtag på arm, engcon skifte, timer 9805, Årg 2009, s.nr 12519560, overskudsmaskine, har kørt her på pladsen
BUDT 18500,- DKK
Anton Thorenfeld (f. Svendborg 1839, d. København 1907) En grusvej omkranset af buske. Sign. monogram. Olie på lærred. 22×30.
Stol som kan anvendes som bord ( 2 i en) i træ, ubrugte i kasse
2 flotte udendørs herregårdslamper, højde ca 220 cm, i alu med fod der kan monteres, 220 v. uden pærer i org kasser.
72 Dele Bosch tilbehør, mange betonbor, savklinger, specialbor og meget mere
Står i 6780 Skærbæk. 2 stk. trillebør (begge af mærket Randersbøren) og sækkevogn. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Frederik III, dukat 1649, H 7, S 1, Aagaard 8.1, F 77, 3,49 g, sjælden - smukt eksemplar
BUDT 28000,- DKK
TRANSPORTSTROP, 5 stk. m. skralde. 18 M x 50 mm. 4,5 ton brudstyrke. Ubrugte.
c. 1803–1812. Brev fra Amtmand Blom i Hjørring til Byfoged Lund i Skagen. Påtegnet “Paa Ordonnanslinien fra Fladstrand, uopholdeligen”. Brevet er sendt med ordinær ridende post til Fladstrand (senere Frederikshavn) [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hermès Silketørklæde med motiv “Decoupages” af Anne Rosat i lyserøde, grønne og blå nuancer. Ca. 89×89 cm. Original bærepose, æske og kvittering fra 2006 medfølger.
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Viborg fra Militär-Gouvernement für Jutland, der lå i Aarhus. Stemplet K.PR.FELDPOSTAMT*GARDE=KORPS* 11.8.1864. Usædvanlig smuk kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 352,- DKK