Lukker 28/11-2024 19:00:00
2 flotte udendørs herregårdslamper, højde ca 220 cm, i alu med fod der kan monteres, 220 v. uden pærer i org kasser.
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
50 stk. Pallerammer
LED Dansani badeværelselamper. Venus cirka 25 stk 12 V Ø10 cm, 2 stk Jupiter Ø8 cm 12 V. Ubrugte.
Andreas Fritz (f. Mov 1828, d. Louisenhøj 1906) Portræt af Caroline Jacobine Bech, f. Galthen (1804–1863). Usigneret. Olie på lærred. 63×51.
Omega Seamaster af guldbelagt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. Sort læderrem med c-spænde af guldbelagt stål. Ø 34mm. 1960'erne
Prædynastisk “black-topped” ovoid vase af blankpoleret keramik, rødbrun og sort. Med stand. Naqada I-II, ca. 4000–3200 f. Kr. H. 12 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Bonhams, 1990erne.
Tage Andersen (f. Heltborg, Thy 1947) Fire opsatser af bemalet træ og vaser af jern, hvori blomsterdekoration. Udført hos Tage Andersen, København. H. ca. 238. (4)
6 bts. Mg. Côtes de Provence Rosé “Bastide Blanche”, Domaine de la Croix 2022 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
7 stk Barstole, Brugte
1843. Estafettebrev til Selsøe. Flot kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Parti fra Frederiksberg Slot. Sign. E. Wegener 1911. Olie på lærred. 74×60.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Kasserolle af sterlingsølv med hamret overflade, øverste kant med perlebort. Stjerthank af udskåret ibenholt. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 55A. Vægt 424 g. H. 8. L. 26. Diam. 15,5.
Kødhakker + badevægt med mange funktioner.ubrugt