Lukker 27/11-2024 08:30:00
Gyllepumpe Ansager Galvaniseret Mål 500x200x200cm Styring/medfølger
Afhentes: JN - 5700 Svendborg, Denmark (via Google Maps)
6 stk. smukke støbe-jerns havestole malet i hvid. De måler H: 89 cm, B: 55 cm, SH: 47 cm. Der medfølger 6 stk. sædehynder, samt 6 stk. ryghynder. Brugte og med patina. MOMSFRI
3 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1995 A (hf/in). A/B (ts).
Ca. 134 stk Rødvinsglas - 42 cl. model Princesa + 5 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. MA-86, 9/90. Litografi. Bladstørrelse 77×55. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 meter FM Hydraulisk fejekost . Monteret med beslag for A ramme. Funktionel ved sidste anvendelse. Mindsteprisen for denne auktion er DKK. 3.500, -
Søjle boremaskine Virket ved sidste anvendelse.
Nis Schmidt (f. Haderslev 1932) “Mene, mene”. Sign. Nis Schmidt Aug 2003. Mixed media på plade. 80×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
KWSM-24IR32HF