Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: L vejl pris 1399kr , ubrugt
Postkort. Album med ca. 80 jernbane relaterede postkort. Alle i det gamle format med stationer, tog, strækninger, lokomotiver mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se billeder
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
Georg Baselitz (f. Deutschbaselitz 1938) Uden titel. Sign. Baselitz 92, B.A.T. Ætsning og akvatinte i farver. Lysmål 51×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6230 Rødekro. Dør, som måler 205 x 82,8 cm. D: 4,1 cm. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
1911. Gustaf V, 5 öre, grøn, vm. krone. Postfrisk 80-BLOK. Facit 13.600++ [ 75 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Jubilæumsbowle, 1775–1975, samt Den amerikanske Uafhængighedsbowle af porcelæn, dekorerede i farver og guld. Royal Copenhagen. Diam. 33 cm. Begge med certifikater - 940 og 66, og i originalemballage. (2)
1 PTO gear 1:2 ubrugt
Hjalmar Bull (f. Christiania (Oslo) 1883, d. Danmark 1961) “Opstilling med rød kaffekande”. Sign. monogram. Olie på lærred. 89×76. Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling, ukendt årstal. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.