Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 34 vejl pris 1200kr , ubrugt
Perlehalskæde prydet med talrige ferskvandskulturperler med lås af gyldent metal og cubiske zirkoner. Perldiam. 10–14 mm. L. 45 cm.
Meget fin gummihjulslæsser med meget ekstra udstyr. Hjulvægte. Vejesystem med printer. Platin Serviceaftale med Komatsu. Meget velholdt og velkørende. Komatsu WA480-8 - 28 ton - Video!
BUDT 784000,- DKK
FJERRITSLEV 13.4.02. Lap. VIb på brev til Silkeborg. Et af KUN 2 KENDTE BREVE med dette lapidarstempel! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ERSLEV. Stjernestempel på postkort frankeret med 3 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979) “Halvaber”. Sign. Scherfig, 85/225. Litografi. Trykt hos U.M. Grafik. Lysmål 17×26. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
VÆRKTØJSKASSE, Bato, med 60 dele.
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser
Omega Seamaster af guldbelagt stål. Ref. 196 0079. Rem af brun læder. Ø 35,5 mm. Quartz.
Skål af sølv, svungen fane med rocaille. Mester Hugo Grün, Københavns bymærke 1930. Vægt ca. 300 g. Diam. 24,5 cm. H. 5 cm.
STORT KNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. 8 stk. knive, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Container med oliefyr og olietank. Bygget til opvarmning af huse under byggeperioden. Mange anvendelsesmuligheder. Isoleret container med skorsten. Velfungerende og kun brugt få gange. ABC 8" fod - Med oliefyr til opvarmning af huse.
BUDT 30000,- DKK