Lukker 15/12-2024 15:48:00
ERSLEV. Stjernestempel på postkort frankeret med 3 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3600 M6 låsemøtrik
SKOMAGERKROEN. Stjernestempel på 4 sk. 1864. Flot aftryk af særdeles sjældent stempel. Få kendte på 1864-udgaven [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Doublet-Record Øko-Stri Doublet-Record Øko-Strigle
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. Mogens Andersen 61; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 112×146. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 bts. Champagne Brut Grand Cru Blanc de Blancs “Les Chetillons”, Pierre Peters 2012 A (hf/in).
Dåbsfad af messing punslet og ciseleret med religiøst motiv, Mariæ Bebudelse, fanen med bomærker. Antagelig Nürnberg 16. årh. Diam. 37 cm.
Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017) Pyramide. Usign. Bronze på base af hvid marmor. H. 25. B. 40,5. D. 40,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gadekoste med skaft 10 stk.
12 stk spærplanker 45x300x4500mm + 6 stk 45x125x3600mm. Har stået ude et stykke tid.
Kinesisk eksportsølv tripod skål, gennembrudte sider med drager, blomster, bambus og figurer, fødder støbte i form af drager, Luen Wo, Shanghai, ca. 1900. Vægt 221 g. H. 6,5 cm Diam. 13 cm
3 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1995 A (hf/in). A/B (ts).