Lukker 22/11-2024 17:30:00
85 par Børne strømper i ass farver/modeller i ser 27-30 ubrugte
3 ubrugte hydr. Motor for GMR, Stensballe
Kugletræk 3 stk.
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 30 mm, Diakov 1138.3, originalt bånd og æske medfølger. Tildelt Professor Vilhelm Thomsen, 1848–1927, dansk sprogforsker og turkolog. Ingen dokumenter medfølger.
Ny 80 cm skovel med tænder- Ny, har aldrig været monteret. 025 M3 Serie 61MQ-31003 Hyundai Uden skifte Mål på fæste: Vandret 200 mm Lodret cc 350 mm Split huller Ø 55 mm Med forbehold. .
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.20 ct. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 8,5 g. B. 2,5 cm. L. 6,5 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Diamantring af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.30 ct. Vægt ca. 3,9 g. Str. 56.
Klippo plæneklipper, pro 21 sh, med benzinmotor
Kort med indbydelser med mere. Ca 150 pakker
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) “Strandparti, Skagen”. Sign. L.T. 31/8 09. Olie på lærred. 46×65. Lise Svanholms fortegnelse over Laurits Tuxens malerier, 1990, nr. 793.
Transportvogn med trækstang, bremse i stang, drejbar, 75 x 150 cm