Lukker 22/11-2024 18:00:00
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995) “Portræt af Richard Wagner No. I”. Sign. Freddie 1961, samt på bagsiden. Olie på lærred. 100×66. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BATO VÆRKTØJ, Skruetrækker/Bitsæt sæt, Topnøglesæt samt tangsæt.
Louis Vuitton “Jasmin” taske af sort Epi læder med sølvfarvede beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og gråt ruskindsfor. H. 19 x B. 32 x D. 10 cm. 2008.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Et par røgkvartsmanchetknapper af 18 kt. guld hver prydet med slebet røgkvarts. Dessin 810. Georg Jensen efter 1945. Vægt ca. 19 g. Front L. 2,9 cm. (2) Original æske medfølger.
BUDT 2300,- DKK
Resonans-sigteanlæg 9,9 meter med stativ. - Virker og er funktionel. -Transportmål på stativet er 11,5 x 3,1 x 3 m ( længde X bredde X højd Binder + Co AG SS 2000 GM- 9.9 - Resonanssigte 9,9 m. med stativ /
BUDT 75500,- DKK
Ametyst- og diamantvedhng af 14 kt. guld prydet med oval facetslebet ametyst på ca. 26.3 ct. og tre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: F-G og Light Yellow. Klarhed: VVS-VVS1-VVS2. Vægt ca. 8,5 g. B. 19 mm. L. 3,2 cm. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2020.
100 stk Vand-/sjusglas - 35 cl. + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Beton-figur H: ca. 154 cm. (DEMO)
Frederik V, kurantdukat / 12 mark 1763 A/K, H 22F, sjælden ifølge Sieg