Lukker 28/11-2024 08:26:00
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
“Prinsesse” bestik af sølv. Frigast. Vægt ekskl. dele med stål ca. 2470 g. (97) Bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 6 frokostknive, 8 frokostgafler, 8 dessertskeer, 11 kagegafler, 11 teskeer, 12 kaffeskeer (forgyldte) 1+1 serveringsspade, 1 steggaffel, 1 sauceske, 1 lagkagekniv.
BUDT 9000,- DKK
Pro højtalere med subwoofer og stativer, Pladespiller, Karaoke anlæg, Mikrofonstativ, Studiemonitor, Clamps, DJ pult taske, Sæbeboble maskine, Mikrofon, Røgmaskine, Høreværn, Høretelefoner, Trådløs instrumentmikrofon, Stativ, Forstærker, Guitar
16 visninger
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938) Rund skål af stentøj, dekoreret med lys turkisgrøn glasur med brunsorte elementer. Øverste kant ind- og udvendigt med uglaseret stregdekor. Sign. alev '80. Unik. H. 8,4–8,6. Diam. 16. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 17000,- DKK
ELEKTRONISK MOMENTNØGLE, MannesMann, 20-200Nm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Pallegafler til last ABC Pallegafler til lastbil
Bordrundsav + kompressor, Mirage + akku-skruemaskine m. 2 batterier, 1 lader
Pælebor med benzinmotor + ekstra benzinmotor honda
Danmark. Spændende parti i 2 flyttekasser med bl.a. en del i lagerbøger, samt en del sat op efter stempler i indstiksbøger og desuden også en del 4 og 8 øre Tofarvet mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Et par muligvis russiske fuldskæftede sølvmonterede pistoler omkring 1740 fremstillet til eller tilpasset til det ottomanske marked. Kolbekapperne med lange flige har grotesk maske, gennembrudte tomskilte, kolber indlagt med sølvtråd og -blomster, låse med runde former indlagt med guld bl.a. i form af græsk tempel med kors, sideblik i drageslyng på rester af rødt klæde, ca. 28,5 cm. lange runde piber i kaliber ca. 16 mm. indlagt med guld over kamrerne, skæfterne ender i træ og om piberne ved mundingerne en cappucin i ottomansk stil dekoreret med blomster. Ladestokkene er er erstattet af træattraper og fastholdes af to rørkner i sølv. (2)
Slik automat/kran + 4 stk legetøj, ubrugt
4 stk 125 A Tower Inlet, 400v stik