Lukker 27/11-2024 19:24:00
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med brune ferskvandsperler og perler af smykkesten i grønne nuancer med Lynggard dupsko. L. 43–45,5 cm. (3)
Halskæde 18K forgyldt med Citrine Quartz sten
Str. (LxB): 300x90 cm.
Mogens Vantore (f. København 1895, d. Helsinge 1977) Opstilling. Sign. Vantore. Olie på lærred. 71×76. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 410,- DKK
Velholdt maskine. - Arbejdsbredde 125 cm. - Netvalse. - A-ramme til montering, 3 punkts ophæng medfølge Muratori MZ62 SXL - 125 cm stennedlægningsfræser
BUDT 20000,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Heste sko - både brugte og ubrugte, Derudover værktøj til brug ved skoning. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Skab af massiv mahogni, to bogreoler samt tre sokkler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (4) Nøgle medfølger.
6 bts. Château Canon, Saint-Emilion 1. Grand Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Helvig Kinch (f. København 1872, d. Hellerup 1956) Høstlandskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 77×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Delvist klargjort til kørsel på vejene igen. Renault 410 DXI Premimium - God drivlinje
BUDT 21500,- DKK
6 bts. Chateauneuf-du-Pape, Clos des Papes, Paul Avril 2017 A (hf/in). Sources from an excellent private cellar.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Amazone P 2 Amazone P 2000
BUDT 88000,- DKK