Lukker 22/11-2024 08:16:00
Str. (LxB): 300x90 cm.
Afhentes: Søndre Allé 2 DK-4600 Køge (via Google Maps)
Nissekort. 1907–26. 13 styk nissekort + 2 julekort med røde postbude. 14 kort frankeret og de fleste med pågældende års julemærker. Det ene kort er kun en forside. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk kop på fod af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med krysantemum og bladværk på kop, fod med perle ranker. Qianlong mærke og fra perioden 1736–1795. H. 13 cm.
Bordplade laminat med stålvask ca. 60x360cm. Ubrugt.
Märke: Volvo Modell: L120F År: 2007 Chassinummer: L120FV23231 Drifttimmar: 21772h (motor bytt vid ca 7000h) Fäste: Stora BM Vikt: 21200kg Motoreffekt: 179kW CE-märkt Maskinen är besiktad till och med april 2025. Utrustning: - Våg samt skrivare: Tamtron År: 2023 - Centralsmörjning - Lastarmsfjädring - 3-funktion - Dieselvärmare - Ac - Arbetsbelysning Reparationer: Motor bytt 2013 vid ca 7000h till en utbytesmotor. Dieselvärmare bytt hösten 2022 Vattenpump bytt sommaren 2024 Skick: Objektet fungerar men har anmärkningar. Maskinen har endast en ägare sedan ny. Anmärkningar: Indikation för oljenivå urkopplad. Maskinen varnar motorfel även insprutningsfel ibland samt går in i felsäkert läge. Felet har funnits i flertal år men försvinner vid omstart av maskinen. Viss arbetsbelysning är defekt. Service: Maskinen har gått på serviceavtal sedan. Senaste service genomfört för ca 230h sedan.
Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989) Stående model. Sign. Lerfeldt 81. Goauche og airbrush på papir. Lysmål 31×23. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
60 stk Saint Emilion Vinglas + 66 stk Saint Emilion Vandglas, blandet m/ blad og ranke og forskellige farver
Selger en fendt farmer 307 turbo 4 wd for bonde grunnet overgang til annen maskin. Mens traktoren har vært i selgers eier har den fungert plettfritt. Selger opplyser at toppakking nylig har blitt skiftet og har tatt oljeslift/servicer på eget verksted. Merknader: - liten elektrisk feil. Oljetrykkslampe lyser men er elektrisk feil og motoren fungerer som den skal.
2 stk. Motionsure, blå, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
Skål af sølv, svungen fane med rocaille. Mester Hugo Grün, Københavns bymærke 1930. Vægt ca. 300 g. Diam. 24,5 cm. H. 5 cm.
Trykluftslange opruller, 10+1 meter. Max. 12 bar. Ubrugt