Lukker 27/11-2024 19:25:00
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Fritstående tre pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med rødt skind. Model 2209. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Stolefabrik. L. 186.
Kina/Taiwan. Luftpost forsendesle fra TAIPAI 6.V.1959 til Sverige. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ÅRHUS. Stjernestempel samling på 13 sider med ÅRHUS nummer 5–29 inkl. flere på breve og flere sjældne iblandt. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ny ubrukt liten hydraulikkpresse Ypperlig til å ha med i verksted bilen Tar slanger fra 1,/4" til 1" Bakker inkludert
1915. 10 øre, 1.tryk, kartonpapir. Pragteksemplar med perfekt skjoldstempel KOLONIEN SUKKERTOPPEN. Attest Nielsen [ 7I ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
38 stk. Jenzi Paternoster Rigs med wire, til Havfiskeri med pirk og naturlig agn. Med sikkerhedshægter til f.eks. jigs og lign. Alle med selvlysende gummibelægning. 19 stk. med 2 arme, 9 stk. med 1 arm og 10 stk. med 2 arme, ekstra kraftig. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Peking dragetæppe, Kina. Design med dragemotiver på mørk bund omgivet af bølgebort. 20. årh.s første halvdel. 445×366.
George III lygteur i kasse af mahogni dekoreret med forgyldte bronzer. Værk med dato og “Strike-Silent” funktion. Sign. Wilson, London. 18. årh.s slutning. H. 49.
TopCon Hiper gps GNSS med Tesla handdator och tillbehör i plastväska.
TRANSPORTSTROP, 5 stk. m. skralde. 18 M x 50 mm. 4,5 ton brudstyrke. Ubrugte.
BUDT 370,- DKK