Lukker 27/11-2024 19:28:00
Tiffany & Co. Perle- og diamantvedhæng af 18 kt. guld prydet med kulturperle og brillantslebet diamant. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Perlediam. ca. 7 mm. Vedhæng L. 19 mm. L. 41 cm. (2) Original bærepose, smykkepose og æske medfølger.
Per Borup Diamantlås af 14 kt. guld og hvidguld i form af hjerte prydet med brillantslebet diamant. Vægt ca. 7,5 g. L. 2 cm.
KWSM-18IR32HF
Et par barok form stager af sølv, rigt smedet med ornamentik. Kiev importstempel, lødighed 84. Ca. 1900. Vægt 904 g. H. 37,5 cm. (2)
Parti hjemmesko, ubrugte
Ege tæppefliser - 2 forskellige kasser. 1 kasse ReForm Foss ECT350 kaki af 4,147 m2. 1 kasse ReForm Foss ECT350 medium blue af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
1871. 2 sk. 1.tryk. UTAKKET PRØVETRYK i parstykke. Attest Nielsen [ 1 ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
CYCLONE STØVSUGER, Royalty Line.
Gl. CF tønde med låg
Tre Shiva lingams af poleret sten. Vægt ca. 2644 g. 20. årh. L. 9–17 cm. (3)
Stempelmærker. Indstikbog med hovedsagligt stempelmærker men også lidt andet bl.a. udland. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×