Lukker 15/12-2024 15:03:00
1871. 2 sk. 1.tryk. UTAKKET PRØVETRYK i parstykke. Attest Nielsen [ 1 ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Figur af grønlig russet jade i form af gris. Han Dynasti 206 f.kr. -220 e.kr. L. 11,5 cm. Proveniens: Dansk privat samling.
Baby-badekar (ubrugt) + babylift (ubrugt) + klapvogn (mangler skrue i kaleche)
1 bt. Château Figeac, Saint-Émilion 1. Grand Cru Classé 1961 B (ts/us). 1 bt. Château Figeac, Saint-Émilion 1. Grand Cru Classé 1961 C (ms). Total 2 bts.
Märke: Volvo Modell: L120F År: 2007 Chassinummer: L120FV23231 Drifttimmar: 21772h (motor bytt vid ca 7000h) Fäste: Stora BM Vikt: 21200kg Motoreffekt: 179kW CE-märkt Maskinen är besiktad till och med april 2025. Utrustning: - Våg samt skrivare: Tamtron År: 2023 - Centralsmörjning - Lastarmsfjädring - 3-funktion - Dieselvärmare - Ac - Arbetsbelysning Reparationer: Motor bytt 2013 vid ca 7000h till en utbytesmotor. Dieselvärmare bytt hösten 2022 Vattenpump bytt sommaren 2024 Skick: Objektet fungerar men har anmärkningar. Maskinen har endast en ägare sedan ny. Anmärkningar: Indikation för oljenivå urkopplad. Maskinen varnar motorfel även insprutningsfel ibland samt går in i felsäkert läge. Felet har funnits i flertal år men försvinner vid omstart av maskinen. Viss arbetsbelysning är defekt. Service: Maskinen har gått på serviceavtal sedan. Senaste service genomfört för ca 230h sedan.
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
13 stk. indkøbsvogne i 2 størrelser
Ca. 35 stk Lagkage/isfade Ø 32 cm, model Fleur
murbor
Tanzanit- og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med en oval facetslebet tanzanit på ca. 5,20 ct. flankeret af en old-cut diamant på ca. 0,50 ct. Vægt ca. 3 g. L. 2,1 cm.