Lukker 27/11-2024 19:44:00
Halskæde af 14 kt. guld prydet med grøn og hvid emalje. Vægt ca. 7,5 g. L. 45 cm.
Hans Brasen (f. Hillerød 1849, d. København 1930) “En gammel Courmager”. En ældre mand gør kur til en ung kvinde på en solbeskinnet vej ved Gardasøen. Sign. H. Brasen 1884. Olie på lærred. 138×102. Udstillet: Charlottenborg 1885 nr. 53. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 228, 1969 nr. 79, afb. s. 19.
"Texas" fejemaskine med benzin Kawasaki motor. Skal have lavet service
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Yamaguchi WB07 Motorbør på b? Yamaguchi WB07 Motorbør på bånd
BUDT 16250,- DKK
Bertel Thorvaldsen (, efter) "Hyrdinde med en amorin-rede”. Relief af bemalet gips. Plakette fra Thorvalsen Museum. 20. årh. 60×59.
DARTSKIVE. Inkl. 6 pile og tilbehør. Ubrugt.
Ole Lynggaard (f. 1936) Smykkesæt bestående af to “Blonde” vedhæng af sterlingsølv og en “Celebration” ring af sterlingsølv. Fem halskæder af bomuld og silke medfølger. Halskæder L. ca. 80, 98 og 140 cm. Vedhæng inkl. øsken L. 2,7–3,7 cm. Ring str. 53. (8) Æske medfølger.
Betjeningsknap Geberit, bredde 24,6 cm, højde 16,4 cm. Støbt zink. Ubrugt
Parti div. handsker
Märke: Allu Modell: DN 2-17 År: 2022 Tillverkningsnummer: DN21722017 Fäste: S70 Vikt: 1440kg CE- märkt Utrustning: - Extra fraktionsdelar medföljer (ej med på bild) Skick: Begagnad, inga kända fel. Sorteringsskopan är endast använd under en 2 månaders period ca 150h.
Halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 21 g. L. 48 cm.
3 ruller gavepapir - B: 57 cm. á 150 meter + 3 ruller gavepapir - B: 24 cm. (ubrugt)