Lukker 27/11-2024 19:49:00
Christian Dior Mørkeblåt silketørklæde med hvidt, blåt og lilla blomstermotiv og grøn kant. Ca. 80×80 cm.
Borsæt, HSS, 170 dele i kuffert. Ubrugt
20 stk. opbevaringskasser for bl.a. 48 stk. julekugler - 33x35,5x25,5 cm. (ubrugt/usamlet)
Dansk møbeldesign Club chair med ben af bejdset bøg, sømbeslået med cognacfarvet patineret skind. Sædehynde med grønt velour. 1940–50'erne.
HADSUND SYD (HADSUND). Posthornstempel i violet farve på brugsbrev via Randers-Hadsund 7.11.27 til Viborg. DAKA +3.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 23 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
5 stk Lyskæder 10 mtr. Samt 2 stk Lyskæder 6 mtr. Alle med Hvide pærer
Nain tæppe, Persien. Medaljon design. 21. årh. 247×190.
8 stk. ammatur med sensor og kabler.
ca 20 dele fiske udstyr, ubrugt
Sigrun Gunnarsdóttir (f. Eiði 1950) Uden titel. Sign. Runa. Polykromt dekorered fliser monteret på plade. 60×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1700,- DKK
Flood light på 40W med indbygget batteri og solpanel. Ubrugt.