Lukker 03/12-2024 19:53:00
Erik Hoppe (f. Ødis 1896, d. Kvam, Norge 1968) Motiv fra Søndermarken. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 68×83. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk Hvide Stoflamper Ø ca. 50 cm, 220V
- Dozerblad bredde 2,20 m. Takeuchi TB290 - 8 ton
BUDT 167000,- DKK
VÆRKSTEDSVOGN, BLIKA, med elevatortavle og skruestik.
BUDT 425,- DKK
1907. Pragteksemplar med centralt stempel ST. THOMAS 12.12.1907 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
el rygsprøjte med lader
Står i 6740 Bramming. 6 stk. loftslamper i forskellige modeller og udgaver. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Fransk Empire konsolur sortbroget marmor og forgyldt bronze, rigt støbt med putti, palmetter og akantusblade. Hvidemaljeret urskive sign. Le Roy & Fils, 296 Regent Street, London, 13 & 15 Palais Royale, Paris. 19. årh. H. 54.
Slikautomat/kran + Star Wars metal figur + king Louie + Lego kalender, ubrugt